جرثقیل (CRANE) ماشینی می باشد که برای حرکت دادن اجسام از مکانی به مکان دیگر مانند بالا ‌بردن،;پایین ‌آوردن و جابجایی در راستای افقی، به کار برده می ‌شود.

جرثقیل در واقع یک نوع ماشین ،;دکل یا سازه مرتفعی است که توسط طناب و قرقره هایی  برای بالا کشیدن یا پایین آوردن اشیا از آن استفاده می شود.;این دستگاه با استفاده از یک یا چند ماشین ساده برای ایجاد مزیت مکانیکی و در نتیجه حرکت بارهای فراتر از توانایی طبیعی یک انسان است.;جرثقیل معمولا در صنعت حمل و نقل برای بارگیری و تخلیه یا برای حرکت اجسام بکار می رود.

کاربرد جرثقیل

عمدتا در صنایع ساختمانی یا سازه های عظیم دیگر کاربرد دارد.;جرثقیل هایی که در صنایع ساختمانی از آن ها استفاده می شود اغلب به طور موقت نصب می شوند و البته;می توان آن ها را روی زمین یا بر روی وسایل نقلیه مخصوصی نیز نصب کرد.

جرثقیل (crane)

جرثقیل (crane)

طریقه هدایت  کردن جرثقیل

جرثقیل ها به دو روش کنترل می شوند.;در روش اول یک کاربر درون کابینی که همراه جرثقیل حرکت می کند نشسته و توسط دکمه هایی که با یک کابل به ایستگاه کنترل وصل هستند،;جرثقیل را کنترل می کند. در روش دیگر از روش کنترل بیسیم استفاده می شود.;در هر صورت اپراتور مذکور مسئول ایمنی جرثقیل و جان افرادی است که در ارتباط با جرثقیل کار می کنند.

تاریخچه جرثقیل

اینکه دقیقاً از کی جرثقیل ها بکار گرفته شدند کاملاً مشخص نیست ،;اما گفته می شود که جرثقیل ها  در یونان متولد شده و در روم باستان بزرگ شدند.

ابتدا یونانی ها جرثقیل های ساده ای ساختند که از آن ها برای توسعه معابد و ساختمان هایشان استفاده میشد.;بعد از یونانی ها رومی ها نیز این وسیله را توسعه داده و به کمک قرقره های;چندگانه و ساخت برج هایی برای بالاتر بردن جرثقیل ها توانستند سنگ های چند ده تنی را جا به جا کنند.

جرثقیل (crane)

جرثقیل (crane)

انواع مختلف جرثقیل در گروه‌های زیر دسته ‌بندی می ‌شود:

۱) جرثقیل‌ های سقفی زنجیری (جرثقیل‌ های آویز)

زمانی ‌که به لحاظ استقرار پل و وینچ در سقف سالن محدودیت فضا داشته باشیم;و همزمان نیاز به حداکثر ارتفاع بالابری داشته باشیم جرثقیل سقفی آویز یا  Suspension بهترین;گزینه برای انتخاب محسوب می ‌شود.

۲) جرثقیل‌ های سقفی

 • تک پل
 • دو پل

جرثقیل‌ های‌ سقفی (Overhead crane) برای انتفال عمودی و افقی بار در انبارها و سالن‌ های صنعتی کاربرد دارند.

جرثقیل (crane)

جرثقیل (crane)

۳) جرثقیل ‌های دروازه ‌ای

 • تک پل
 • دو پل

جرثقیل دروازه ‌ای جهت جا به ‌جایی بار در محیط‌ های باز و در داخل سالن ‌ها کاربرد دارند.;جرثقیل دروازه‌ ای قابلیت نصب بالا برهای سیم بکسلی تک و دو پل در گروه‌ های کاری مختلف را دارا است.

۴) جرثقیل های نیم ‌دروازه ‌ای (طره ‌ای)

 • تک پل
 • دو پل

جرثقیل‌ های نیم ‌دروازه‌ ای (Semi Gantry Crane) عمدتا در محیط‌ های خارج از سالن نصب می‌ گردند که ویژه‌ی تخلیه و بارگیری اجناس می‌ باشند.

۵) جرثقیل دروازه ‌ایی بازویی

جرثقیل بازوئی (Jip crane) و یا ستونی با صرفه‌ جویی در هزینه‌،;چندین سیستم جا به ‌جایی را با هم ادغام می‌ کند؛ همچنین شما می ‌توانید در فضا های بدون سقف مانند: حیاط، بر روی دیوار، سطوح شیب‌ دار و یا در ساختمان ‌هایی که از دیگر تجهیزات;جا به ‌جایی مواد نمی ‌توان استفاده کرد، از این نوع جرثقیل‌ ها استفاده کنید.

جرثقیل (crane)

جرثقیل (crane)

۶) جرثقیل دروازه ‌ای گردان  (Portal crane)

این نوع جرثقیل شباهت زیادی به نوع نیمه دروازه ‌ای دارند،;با این تفاوت که قابلیت چرخش را دارا هستند. از این نوع جرثقیل در بنادر و گمرکات استفاده زیادی می ‌شود.

۷) جرثقیل‌ های کامیونی نصب بر روی کامیون

این نوع از جرثقیل ‌ها کاربرد فراوانی در ساختمان‌ ها و انتقال کالا ها بخصوص در داخل شهرها دارند. مزیت آن ‌ها در جا به‌ جایی;سریع و بدون قید و شرطشان است و دارای توان‌ های مختلف برای جا به ‌جایی بار می‌ باشند.

۸) جرثقیل های خود رونده (خودرو)

این نوع از جرثقیل ها شباهت زیادی به جرثقیل‌ های کامیونی دارند.;با این تفاوت که دارای توان حمل پایین ‌تری هستند. از این نوع جرثقیل‌ ها بیشتر برای جا به ‌جایی و حمل خودرو و بارهای سبک استفاده می‌ شود. مزیت این نوع جرثقیل‌ ها در سرعت کار،;راحتی کار با دستگاه، فضای کم مورد نیاز و جا به ‌جایی سریع ماشین از مکانی به مکان دیگر می‌ باشد.

جرثقیل (crane)

جرثقیل (crane)

۹) جرثقیل های چرخ زنجیری

 • جرثقیل‌ های چرخ ‌زنجیری سبک
 • جرثقیل های چرخ ‌زنجیری بالابر

۱۰) جرثقیل دیواری  (Wall crane)

انواع طناب که در ساخت جرثقیل ها به کار برده می شود:

به منظور بلند نمودن بار، و بسته به نوع فعالیت از طناب هایی با جنس های گوناگون استفاده می شود.

جنس های گوناگون طناب عبارت اند از:

زنجیر ساخته شده از آلیاژ فولادی

طناب سیمی

نایلون

پلی استر

الیاف مصنوعی

طناب فیبری طبیعی و مصنوعی


همه ساله میلیون ها خودرو به وسیله کامیون، قطار یا کشتی های بزرگ به این طرف و آن طرف حمل می‌شوند.;ماشین های نو را نمی ‌توان تا محل تحویلشان راند چون ممکن است مشتری فکر کند ماشین کارکرده و دست دوم است.;همچنین خودرو سفارش داده شده  باید در موعد مقرر و صحیح و سالم تحویل داده شود.

روش های حمل خودرو

خودروها را می ‌توان از طریق  هواپیما، کشتی، قطار، یا کامیون حمل کرد.;معمولا خودورهای شخصی به ندرت با هواپیما حمل می ‌شوند. البته این موارد استثناء هستند: خودروهای متعلق به کلکسیونرها،;ماشین های مسابقه ‌ای و کانسپت هایی که باید در نمایشگاه های بزرگ نمایش داده بشوند.

کشتی های اقیانوس ‌پیمای ویژه حمل خودرو می‌توانند حداکثر تا ۸۰۰۰ خودرو حمل بکنند،;البته بسیاری از آن ها برای حمل ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰  خودرو طراحی شده‌اند.;از این کشتی ها برای حمل خودروهای ساخت خارج استفاده می ‌شود.

حمل خودرو

حمل خودرو

حمل با کامیون

هر ماشین نویی در یک مرحله از نقل و انتقال و رسیدنش به دست مشتری،;توسط  کامیون حمل می ‌شود. برای خودروسازان پوشش دادن مسافت های طولانی کار سختی نیست.;تریلی های خودرو‌بر امروزی، می‌توانند حداکثر ۱۲ خودرو حمل کنند.

کامیون ها طوری طراحی شده‌اند که چهار خودرو سوار طبقه پایین و هشت خودرو هم سوار طبقه بالا بشوند.;این تریلی ها مجهز به رمپ های هیدرولیک هستند. رمپ های هیدرولیک می‌ توانند بالا و پایین بشوند تا کار تخلیه یا تمیز کردن خودورها را آسان بکنند.;رمپ ها می ‌توانند کج و شیبدار هم بشوند و با قرار دادن سر یک ماشین زیر یک ماشین دیگر، فضا را افزایش بدهند.

حمل خودرو

حمل خودرو

 مسوولیت بارگیری و تخلیه خودورها بر عهده راننده تریلی است.;این کار به چیدن قطعات یک جورچین سه بعدی تشبیه شده است، ;چون باید با سه مساله زمان، اندازه خودروها و برنامه ‌ریزی بازی کرد.

اولین خودرویی که بار زده می‌شود را نمی ‌توان اول پیاده کرد، برای این کارکل بار باید تخلیه شود.;بعضی از خودروها از عقب و بعضی از جلو سوار می ‌شوند تا از حداکثر فضا استفاده شود و ماشین ها هم روی هم نیفتند.;معمولاً ماشین های بزرگتر را بالا می ‌گذارند.;یک راننده تریلی با تجربه می ‌تواند ماشین های خوش ‌دست و هم قد و قواره را ظرف ۹۰ دقیقه بار بزند.

حمل خودرو

حمل خودرو

بارگیری ماشین های غیر هم سایز ممکن است تا چهار ساعت هم زمان ببرد. بیشتر رانندگانی که پشت سر تریلی های خودروبر;حرکت می‌کنند از این واهمه دارند که خودروها روی سطح بزرگراه بیفتند.

تحقیقات نشان داده است کف چنین حادثه ‌ای بسیار نادر است چون هر خودور به چهار نقطه بسته شده است. برای بستن خودرو به تریلی از چندین زنجیر و تسمه استفاده می ‌شود. بعضی خودروها به صورت فابریک روی شاسی یا بدنه ‌شان دارای سوراخ هایی هستند که قلاب زنجیر داخل آن ها می ‌افتد و خودرو را محکم به تریلی می‌ چسباند.

با این که در انواع و اقسام روش های حمل خودرو سوانحی رخ داده است،;ولی در مجموع، صنعت حمل و نقل خودرو، صنعتی بسیار ایمن و کارآمد است.;طبق آمار بیشتر سوانح و خسارت ها در نتیجه خطای انسانی است تا نقص در تجهیزات.

حمل خودرو

حمل خودرو

آینده حمل و نقل خودرو

در حالی که برخی از مدیران این صنعت معتقدند تغییرات در صنعت حمل خودرو به کندی صورت می‌ گیرد،;ولی مدیرانی هم هستند که تلاش های جمعی اخیر، آن ها را دلگرم کرده و بر فعالیت هایی;که آسیب کمتری به محیط‌ زیست وارد می ‌کند، تأکید بیشتری دارند.

در سال های اخیر خودروسازان دوست نداشتند محصولاتشان در یک محموله در کنار محصولات دیگر خودروسازان حمل شود.;در این گونه موارد تریلی های خودروبر یا واگن های قطار نیمه خالی می‌ ماندند وهزینه شرکت های حمل و نقل بالا می ‌رفت،;علاوه بر این سوخت زیادی هم به هدر می ‌رفت.;امروزه خودرو سازان متوجه شده ‌اند با پر کردن تریلی ها می ‌توانند در هزینه ها صرفه‌ جویی کنند.

 یکی از مدیران کمپانی فورد می ‌گوید : “ما روی تریلی خودروبر با هم رقابت نمی‌کنیم، ما در بازار رقابت می‌ کنیم”. مقامات رسمی کمپانی های خودروساز،;ایجاد یک شبکه از حمل کنندگان خودرو را در نظر دارند که می‌تواند شبیه خطوط هواپیمایی عمل کند و یک مرکز پخش در وسط شبکه داشته باشد.

 امروزه به لطف وجود GPS  و تلفن های همراه، ایجاد چنین شبکه پیچیده‌ ای آسان‌ تر است.;شرکت ها با دقت بیشتری می ‌توانند حرکت قطار یا کامیون را زیر نظر داشته باشند و در مواقع لزوم با رانندگان کامیون تماس برقرار کنند.;سیستم GPS هم، به شرکت های حمل خودرو کمک می ‌کند ضمن پیدا کردن مسیرهای خلوت ‌تر،;در وقت و سوخت نیز، صرفه‌ جویی کنند.


چگونه به تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود  بپردازیم؟

چگونه می توانیم عمر وسایل نقلیه خود را بالا ببریم؟برای پاسخ این پرسش با ما همراه شوید.

برای جلوگیری از خرابی های بزرگ و پرهزینه می توانید تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه خود را به عادت تبدیل کنید.

شما می توانید با پیروی از یک برنامه منظم و زمانبندی شده که در کتابچه راهنمای خودرو قابل دسترس است، خودروی خود را به شکل اصولی تعمیر و نگهداری کنید.

چگونه به تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود بپردازیم؟

چگونه به تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود بپردازیم؟

 هر وسیله نقلیه دارای یک کتابچه راهنما است سعی کنید آن را بصورت کامل مطالعه نمایید

هر وسیله نقلیه دارای یک کتابچه راهنمای مالک، و یک کتاب نسبتا ضخیم است که معمولا در جعبه دستکش و یا یک محفظه ذخیره سازی دیگر نگهداری می شود. اگر شما نمیتوانید آن را پیدا کنید، یک نسخه الکترونیکی از آن میتوانید از سایت سازنده آن دریافت کنید. یا در غیر این صورت، برای دریافت نسخه آن با فروشنده خود تماس بگیرید.

به بخش تعمیر و نگهداری در کتابچه راهنما بروید. در فیلدهای مربوط مانند روغن موتور و فیلتر، لاستیک ها، تسمه و شلنگ، و غیره نکات ذکر شده را با دقت مطالعه کنید.

چگونه به تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود بپردازیم؟

چگونه به تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود بپردازیم؟

 روغن موتور و فیلتر روغن خود را به موقع تعویض کنید

روغن موتور شریان حیاتی موتور شماست. این روغن به عنوان یک روان کننده عمل می کند، و قطعات مهمی را در موتور از خردگی حفظ می کند و از استهلاک موتور جلوگیری می کند.

روغن موتوری که به طور مرتب تعویض نشود با آلاینده های که در موتور جمع آوری کرده منجر به اصطکاک شدید و خردگی قطعات در موتور شما می شود.

چگونه به تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود بپردازیم؟

چگونه به تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود بپردازیم؟

 

چه نوع روغن موتوری باید استفاده کنید ؟بر پایه نفت خام یا سنتتیک؟

طبق گفته مهندس جیسون کوانگ تا زمانیکه روغن موتور مطابق با خدمات و نیازهای ویسکوزیته موجود در کتابچه راهنمای صاحب خودرو باشد، شما نیازی به تغییر در نوع آن ندارید.

 • لاستیک های خود را ماهانه بررسی کنید
 • تنها چیزی که ماشین را از جاده جدا می کند، لاستیک آن است. آنها باید کار خود را همزمان با کاهش احتمال خطر ترکیدگی به درستی انجام دهند.
 • شما احتمالا می دانید که چگونه هوا را به لاستیک های خود اضافه کنید ولی چیزی که شما ممکن است ندانید میزان فشار باد لاستیک هاست، که باید از طریق یک فشارسنج باد لاستیک مرتب چک کنید. شما این اطلاعات را در کتابچه راهنمای خودرو پیدا میکنید. علاوه بر آن میزان باد لاستیک زاپاس خود را نیز بررسی کنید.

 

مایعات دیگر مورد استفاده در خودرو را بررسی کنید.

روغن موتور تنها مایع سیال در خودرو نیست که نیاز به بررسی دارد. ماشین شما دارای بخش ترمز و بخش انتقال مایعات، بخش خنک کننده و مایع شستشوی شیشه و… است.

مانند روغن موتور، مایع انتقال را با یک چوب ژرفاسنج بررسی کنید. سطح مایع ترمز، مایع خنک کننده، و مایع
شستشوی شیشه را با جدا کردن پوشش های مربوطه و بررسی بصری هر یک از آنها تعیین کنید.

به هر حال، هرگز سرپوش رادیاتور را برای بررسی خنک کنندگی آن نپوشانید – چرا که خطر سوخته شدن با آب گرم را خواهید داشت. در عوض، این سطح را در یک سطح کاملا شفاف در اطراف ناحیه استاندارد بررسی کنید.

چگونه به تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود بپردازیم؟

چگونه به تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود بپردازیم؟

تسمه ها و شیلنگ ها را بررسی کنید.

اگر می خواهید یک مرحله جلوتر از تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه بگذرانید، شلنگ ها و کمربندها را در پشت و زیر موتور بررسی کنید. این شلنگ ها جریان مستقیم را برای اطمینان از خنک کنندگی موتور انتقال می دهند. اگر یک شلنگ از هم جدا شده باشد یا دارای شکاف است، آن را جایگزین کنید.

موارد دیگری که نیاز به بررسی مداوم دارند عبارت اند از:

تیغه های برف پاک کن، باتری، فیلتر هوا، چراغ های روشنایی، آینه های بغل و…

 

 


نکات فنی برای نگهداری از خودرو به بهترین نحو ممکن

رانندگان و مالکان خودروها همواره با این دغدغه روبرو هستند، که چگونه از خودرو خود نگهداری کنند. هر چقدر که شما تجربه کمتری  در رانندگی داشته باشید اهمیت این موضوع بیشتر می شود.

به همین علت در این بخش قصد داریم نکات مهمی را در رابطه با نگهداری خودرو به صحیح ترین شکل ممکن پرداخته تا با استفاده از آن بتوانیم عمر خودرو و قطعات آن را افزایش داده و مدت ها بدون نیاز به تعمیر و تعویض قطعات از خودرو خود استفاده نماییم.

نکات فنی برای نگهداری از خودرو به بهترین نحو ممکن

نکات فنی برای نگهداری از خودرو به بهترین نحو ممکن

 

نگهداری خودرو به شکل صحیح

قطعا اگر از هر وسیله ای درست و بهینه استفاده نشود پس از مدتی خراب شده و از کار خواهد افتاد. خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر چه قدر هم که خودرویی با کیفیت خریداری کرده باشیم، اگر درست و بهینه از آن استفاده نکنیم و شرایط نگهداری صحیح را در استفاده از آن رعایت نکرده باشیم، پس از مدتی با خرابی خودرو و از کار افتادن آن مواجه خواهیم شد. به همین علت بحث نگهداری خودرو همیشه یکی از مهمترین مباحث بین تعمیرکاران، مالکین، رانندگان و تولیدکنندگان خودرو می باشد

اصولا هر اتومبیل از تعداد بسیار زیادی قطعه تشکیل شده است که هر کدام برای انجام یک وظیفه خاص در طراحی خودرو به کار رفته اند. به همین جهت نمی توان فقط با چند راهکار ساده به اطمینان صد در صدی در زمینه نگهداری خودرو به شگکل صحیح رسید. هر قطعه وظیفه و نحوه کار مخصوص به خود را دارد و به همین ترتیب شرایط نگهداری آن نیز متفاوت است. اما در این جا می توان به چند مورد از اصلی ترین شرایط نگهداری خودرو اشاره داشت که در صورت رعایت نکردن آن ها ممکن است به خودرو و یا سرنشینان آن، صدمات جدی وارد شود. در گذشته و در مطالب پیشین نیز در این رابطه و نحوه نگهداری قطعات مختلف خودرو مطالبی را عنوان نموده ایم اما در این بخش قصد داریم تعدادی از مهمترین نکات نگهداری خودرو را بصورت عمومی بیان نماییم که در ادامه شاهد آن خواهید بود

نکات مهم در رابطه با نگهداری خودرو

نگهداری خودرو به شکل صحیح سبب افزایش عمر خودرو و قطعات مصرفی خودرو می گردد. ممکن است در اثر استفاده نادرست از خودرو و یا عدم رسیدگی و تعویض به موقع موارد مصرفی نظیر لاستیک ها، فیلترها، روغن ها و سایر موارد به خودرو صدمات بسیار وارد شود که گاه باعث صدمه دیدن سایر قطعات نیز می شود. در زیر تعدادی از این نکات را آورده ایم که می تواند در این زمینه بسیار راهگشا باشد.

نکات فنی برای نگهداری از خودرو به بهترین نحو ممکن

نکات فنی برای نگهداری از خودرو به بهترین نحو ممکن

لاستیک ها

یکی از مهمترین بخش های خودرو، لاستیک های آن می باشد. اگر نسبت به سلامت چرخ ها و سیستم تعلیق بی اهمیت باشیم، دیری نخواهد گذشت که با مشکلات فراوانی روبرو خواهیم شد. لاستیک ها باید همواره داری باد مناسب، آج مناسب، بالانس و اندازه استاندارد باشند. در صورتی که هر کدام از این موارد در لاستیک ها رعایت نشده باشد، با افزایش مصرف سوخت، عدم تعادل خودرو در سرعت های بالا، لرزش بیش از حد خودرو در جاده، خشکی خودرو در دست اندازها و سایر موارد مواجه می شویم که می تواند به دیگر قطعات خودرو و خصوصا سیستم تعلیق آن صدمه وارد کند.

نکات فنی برای نگهداری از خودرو به بهترین نحو ممکن

نکات فنی برای نگهداری از خودرو به بهترین نحو ممکن

روغن های مصرفی خودرو

از دیگر موارد مصرفی خودرو، روغن ها می باشند، روغن موتور، روغن ترمز، روغن گیربکس، روغن هیدرولیک و سایر روغن ها، از جمله مواردی هستند که حتما باید در زمان مناسب نسبت به تعویض آن ها اقدام نمود. در غیر این صورت باعث خرابی در قطعات موتور و سایر قطعات گردیده و گاها نیز باعث خورد شدگی و شکستگی دنده ها نیز می گردد که باعث خسارات سنگینی به خودرو خواهد شد.

نکات فنی برای نگهداری از خودرو به بهترین نحو ممکن

نکات فنی برای نگهداری از خودرو به بهترین نحو ممکن

رنگ خودرو

پیشنهاد می شود برای نگهداری از رنگ خودرو، همیشه خودرو خود را در محیط های دربسته و با روکش های پارچه ای بپوشانید. به طور کلی، آفتاب مستقیم، باران و گرد و غبار سبب فرسوده شدن رنگ و آفتاب سوختگی رنگ خودرو خواهد شد. خصوصا اینکه در شهرهای شلوغ معمولا شاهد بارش باران هایی با درصد کمی اسیدی بودن هستیم که در طول زمان می تواند به رنگ خودرو صدمه وارد کند.

توجه به رنگ و بوی دود خارج شده از اگزوز

رنگ دود خارج شده از اگزوز خودرو می تواند شامل پیام های مهمی از چگونگی کارکرد موتور خودرو باشد. دود سفید همراه با بخار آب می تواند نشان از خرابی واشر سرسیلندر خودرو باشد و اصطلاحا آب روغن قاطی کردن آن باشد. دود آبی رنگ نشانگر روغن سوزی داشتن، دود خاکستری نشان از ورود آب یا روغن به درون محفظه احتراق و دود سیاه رنگ می تواند نشانه ای از ترکیب نادرست سوخت و هوا و ایراد در سنسور اکسیژن باشد.

نشت مایعات از خودرو

یکی دیگر از عواملی که در بحث نگهداری خودرو بسیار حائز اهمیت است، توجه به نشت مایعات از خودرو می باشد. این مایعات ممکن است، بنزین، روغن و یا آب باشد که هر کدام بیانگر یک مشکل در خودرو می باشد. نشت روغن در رینگ و سیستم تعلیق، نشانگر عدم کارکرد درست سیستم ترمز، نشت روغن در محفظه و پمپ روغن هیدرولیک، نشت سوخت و بنزین در اطراف باک و نشت آب از زیر رادیاتور می تواند از جمله موارد نگران کننده در خودرو باشد که باید سریعا خودرو را به تعمیرگاه مجاز منتقل نمود. البته گاها نشت مایعات از منبع اگزوز خودرو را نیز شاهد خواهیم بود که نشان از تجمیع بخار آب در محفظه اگزوز داشته و پس از مدتی که اگزوز گرم شود، متوقف خواهد شد و چندان جای نگرانی نخواهد داشت..

 

 


چند راهنمایی ساده برای مراقبت از خودرو در تابستان

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که گرم شدن زیاد قطعات خودرو خسارات زیادی را به وجود می آورد، پس طبق ضرب المثل معروف پیش گیری بهتر از درمان است، باید علاج واقعه را قبل از وقوع انجام داد و تدابیری برای نگهداری از خودرو در تابستان اندیشید.

چند راهنمایی ساده برای مراقبت از خودرو در تابستان

چند راهنمایی ساده برای مراقبت از خودرو در تابستان

نکاتی که هر راننده ای برای مراقبت از ماشین در تابستان باید بداند:

تابستان با گرمای داغ خود به همه چیز می تواند صدمه بزند این تنها موجودات زنده نیستند، که باید در برابر دمای بالای هوا از خود مراقبت کنند بلکه خودرو شما نیز می تواند تاثیر زیادی از این گرما بگیرد. بدنه و اجزای خودرو به گونه ای هستند که گرما را به خود جذب می کنند، از این رو گرمای بیش از حد به معنی مشکل در رانندگی شما است، ترفندهایی در ادامه این بخش خواهیم گفت که به شما کمک میکند تا ماشین خود را خنک نگه دارید پس با استفاده از این ترفند ها اصول نگهداری از خودرو در تابستان بیاموزید، پس از شما دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

مهم ترین نکات نگهداری از خودرو در تابستان

حرارت درونی

اگر حین رانندگی شیشه را پایین بکشید این کار موجب می شود هوای داغ داخل ماشین خارج شود و هوای خنک داخل ماشین راه پیدا کند، با این کار دمای  داخل ماشین را کاهش می دهید، توجه داشته باشید که پس از مدت کوتاهی شیشه را بالا بکشید چرا که شیشه پایین مصرف سوخت را بالا می برد.

چگونه مانع سوختن دست با فرمان داغ شویم؟

از سوختن دستتان با این ترفند جلوگیری کنید. قبل از خروج از ماشین فرمان ماشین را ۱۸۰ درجه بچرخانید. با این روش تاوقتی شما خارج از ماشین هستید ،سمتی که شما لمس میکنید در سایه است.

چند راهنمایی ساده برای مراقبت از خودرو در تابستان

چند راهنمایی ساده برای مراقبت از خودرو در تابستان

نکاتی برای  خلاص شدن از بوی بد ماشین در تابستان

صندلیهای بد بو:

وقتی ماشین داغ می شود، بوی بد نیز خواهد گرفت. اما راه حلی وجود دارد که شما را از این بو خلاص خواهد کرد. برای این کار یک نوار کاغذ خشک کن روی دستگاه  تصفیه هوا بچسبانید، وقتی که شما تصفیه هوا را روشن می کنید، رانندگی شما هم با طراوت می شود. همچنین می توانید یک جعبه کاغذ خشک کن زیر صندلی مسافر قرار دهید تا در طول سفر بیشترین مقدار از بیرون بردن بو را داشته باشید.

تصفیه هوای خراب:

اگردستگاه تصفیه هوای شما خراب است یا احتیاج به شارژ دارد از یک فن خورشیدی استفاده کنید این وسیله کوچک می تواند روی پنجره باز نصب شود، هوای گرم را همزمان با ایجاد یک جریان هوای ثابت در ماشین، خارج کند. نکته:پنجره رنگ شده ممکن است در عملکرد این دستگاه مداخله کند.

اثرات گرمای تابستان بر روی تایر خودرو

در فصل گرما باید خود را برای خرابی تایرها آماده کنید. چرا که احتمال خرابی در این فصل بالا است و دلیل آن بار سنگین خودرو ها بر روی جاده های داغ و سوزناک هستند. بیشترین خطر خرابی را تایرهای کم باد دارا هستند،

تا زمانی که نبود فشار هوای کافی اجزای تایر را تحت فشار بیشتر قرار میدهد ولی لاستیک های پر باد خیلی بیشتر احتمال دارد که در رگبارهای تابستانی رانده شوند. هر چند وقت یک بار آج لاستیک ها را با یک سکه آزمایش کنید.هنگامی که سر لینکلن را دیدید زمان آن رسیده به فکر لاستیک های جدید باشید.

چند راهنمایی ساده برای مراقبت از خودرو در تابستان

چند راهنمایی ساده برای مراقبت از خودرو در تابستان

نگهداری از موتور خودرو در تابستان

موتور داغ:

دمای بالا و خنک کنندگی پایین ،احتمال داغ شدن موتور خودرو و کارکرد بیش از حد سیستم تصفیه هوا را بالا می برد اگر شما علائم داغ شدن موتور را دیدید، افزایش درجه دما، نورهای هشدار دهنده، بخاری که از زیر کاپوت بیرون میزند، ماشین را کنار بزنید و موتور را خاموش کنید.

هرگز فورا در کاپوت را باز نکنید، حداقل نیم ساعت صبر کنید تا به طور کامل سرد شود. اگر درجه سرد کننده شما پایین است، پر کردن باک بنزین (یک قطعه پلاستیکی مات) می تواند کمک کند، ولی اگر باک شما خالی است ممکن است تراوشاتی به بیرون بپرد و به متخصص احتیاج خواهید داشت.

هوای آفتابی :

اگر هوا آفتابی است و زیر آفتاب ماندن برای شما سخت است. مطمئن باشید به همان اندازه برای خودرو شما نیز زیر آفتاب ماندن سخت است. همین آفتاب باعث می شود رنگ و چیز های داخلی کمرنگ شوند. همیشه سعی کنید ماشین را در یک پارکینک و یا در زیر سایه پارک گنید.

آب باتری:

در فصل گرما، آب باتری‌ها نیز زودتر تبخیر می‌شود. بنابراین طی هر بار تعویض روغن، آب باتری‌ها را نیز بررسی و کنترل کنید و در صورت کمبود آب، فقط به آن آب مقطر اضافه کنید.

ترموستات موتور را در فصل تابستان باز نکنید

وجود ترموستات روی موتور در فصل تابستان الزامی است زیرا موجب می شود که موتور پس از روشن شدن و دراوایل صبح سریع به دمای نرمال برسد پس هرگز ترموستات موتور را در فصل تابستان باز نکنید.

از سالم بودن ترموستات زمانی که موجب گرم شدن موتور می شود، اطمینان یابید، پمپ خنک کاری و تسمه را بررسی کنید و عیب های آن را برطرف نمایید . در فصل تابستان موتور خودرو به زمان کمتری برای گرم شدن احتیاج دارد.

برای نگهداری از خودرو شمع ها را تعویض کنید

شمع ها را نیز هر ۲۵۰۰۰ کیلومتر بازدید و تمیز کرده و یا تعویض کنید.


در زمستان برای نگهداری خودرو به چه مواردی باید توجه کرد؟

همانطور که می دانید در زمستان، خودرو های بیشتری جهت تعمیر در تعمیرگاهها دیده میشود. در این اینجا به شما راهکارهایی اولیه برای نگهداری خودرو در زمستان ارائه می دهیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

با شروع فصل سرما و زمستان زمان پوشیدن لباس های گرم زمستانی هم می رسد تا گرما بخش بدن ما باشد. کم کم باید خود را برای سرمای زمستان آماده کنیم .

همانطور که در زمستان برای گرم نگه داشتن خود باید با لباس های گرم زمستانی خود را پوشش دهیم خودرو ما نیز نیاز به تجهیزات ویژه ای دارد. که متاسفانه برخی این مقدمات را ندید گرفته و به قول معروف برای آن مقدمات زمستانی را فراهم نکرده اند.

در زمستان برای نگهداری خودرو به چه مواردی باید توجه کرد؟

در زمستان برای نگهداری خودرو به چه مواردی باید توجه کرد؟

بهتر است هر چه سریعتر خودرو خود را برای شروع یک زمستان سرد آماده کنید.

موارد زیر از زجمله اقدامات اولیه می باشد که با رعایت آنها می توانید زمستانی راحت را پشت سر بگذراید:

 1. چک کردن باتری

بیشتر از هر فصل دیگری در زمستان ماشین های در خیابان مانده را مشاهده میکنیم و میبینیم که رانندگان شکایت از باتری های ضعیف خودرو می کنند. اما دلیل آن چیست؟ در هوای سرد، غلظت مایعات خنک ساز و روانکار درون موتور خودرو بیشتر می شود و همین چرخش اولیه پیستون، شاتون ها و میل لنگ را مشکل تر می کند.

از سوی دیگر همین سرما نیز مسبب انقباض بسیار کمی در قطعات خودرو می شود و همین اتفاق درگیری های  آنها را بیشتر می کند.

مشکل دیگر اینجاست که خود باتری نیز در زمستان و هوای سرد ۵۰ درصد از کارایی خود را از دست می دهد. و این یعنی ماشین سخت تر از تابستان استارت خواهد خورد و در اینجا عیب و ناتوانی خود را نشان خواهد داد.

ما به شما توصیه میکنیم هرچه سریعتر به یک استادکار مراجعه کنید و از سلامت باتری و همچنین میزان شارژ آنها مطلع شوید.

در زمستان برای نگهداری خودرو به چه مواردی باید توجه کرد؟

در زمستان برای نگهداری خودرو به چه مواردی باید توجه کرد؟

 1. آماده کردن ضد یخ

از آنجایی که آب از جمله مایعاتی است که، در هنگام انجماد به جای کاهش حجم دچار افزایش حجم می شود، همین اتفاق میتواند  بلوک سیلندر پیشرانه ها را بترکاند و به بقیه قسمت ها ضرر بزند.

برای جلوگیری از این اتفاق باید آب با ضد یخ همراه باشد، با این راهکار نقطه انجماد آن پایین می آید و احتمال یخ زدن آن بسیار کمتر می شود. همچنین این مایع با خوردن رسوب ها، نشتی های سیستم خنک کاری را نشان می دهد.

 1. بررسی بخاری و شیلنگ و سیستم خنک کاری

در خودرو های قدیمی و یا تازه تعمیر شده برای آنکه به موتور فشار نیاید و آب به راحتی درون موتور و رادیاتور بچرخد ترموستات را خارج میکنند.

نبودن  ترموستات سبب می شود که آب پیشرانه و بخاری به اندازه کافی گرم نشود و بخاری یک هوای ملایم و حتی مایل به سرد را داخل اتاق بدهد. پس بررسی هرچه سریع تر بخاری و ترموستات ضروری می باشد.

ممکن است شیلنگ های خودرو نیز دچار نشتی شده باشند بررسی شیلنگ ها نیز از جمله مواردی می باشد که باید رعایت کنید تا مدام مجبور نباشید برای ضد یخ هدر رفته هزینه پرداخت کنید یا نگران کم بودن آب رادیاتور و گرم کردن پیشرانه ها باشید.

 1. برف پاک کن ها را بررسی کنید

سالم بودن برف پاک کن ها ریسک رانندگی پر خطر را کاهش می دهد چرا که خرابی برف پاک کن سبب کاهش دید زیاد راننده شده و خطر تصادف را بالا می برد. فصل گرما موجب خراب شدگی و ترک در برف پاک کن می شود و یا باعث از بین رفتن حالت نرمی چسبندگی  روی شیشه می شود.

این نقص باعث ایجاد خطوط روی شیشه می شود. پس اگر برف پاک کن شما به خوبی کارنمی کند آن را تعویض و یا تعمیر کنید.

سیستم آبپاش شیشه‌شور خودرو را اگر دارای عیب و نقص است، برطرف کنید. میزان استفاده از آبپاش در این فصل‌ها بسیار بیشتر از مواقع دیگر است. کمی به آب شیشه‌شور خود الکل اضافه کنید.

در زمستان برای نگهداری خودرو به چه مواردی باید توجه کرد؟

در زمستان برای نگهداری خودرو به چه مواردی باید توجه کرد؟

 1. روغن موتور مناسب فصل سرما استفاده کنید

در هوای سرد غلظت روغن موتور زیاد می شود. سعی کنید روغن موتور مخصوص همین فصل را انتخاب کنید . هر چند امروزه از روغن موتورهای چهارفصل استفاده می کنند. اما با این حال ممکن است سازنده خودرو برای سرما روغن موتور خاصی را پیشنهاد کرده باشد که با مطالعه  دفترچه راهنما می توانید از آن آگاه شوید.

سفت شدن روغن موتور می تواند آسیب های جدی به قطعات محرک خودرو برساند و آنها را دچار فرسایش کند. پس هر چه سریعتر باید نسبت به تعویض روغن اقدام کنید.

 1. جا به جایی تایرها

جا به جایی تایرها چندان ربطی به فصل زمستان ندارد و در هر فصلی از سال می تواند انجام شود. این کار  به دلیل جلوگیری از خورده شدن  و ساییده شدن یک قسمت خاص از تایرها انجام می شود و به این شکل تایرها به صورت یکنواخت ساییده می شوند.

بسیاری از خودروهای کشور ما فاقد سیستم ضدقفل ترمز تایرها می باشند. پس لاستیک ها با آج کمتر را در جلوی خودرو میتواند باعث ترمز ناگهانی، و لیز خوردن و از دست دادن کنترل آن شود.

به همین خاطر است که شرکت‌های سازنده تایر پیشنهاد می‌کنند تا لاستیک‌های نو و پرآج‌تر در عقب خودرو باشند، اما اگر لاستیک عقب خودرو شما آج بهتری دارد، بهتر است تا آن را با تایر‌های جلو عوض کنید.

در زمستان برای نگهداری خودرو به چه مواردی باید توجه کرد؟

در زمستان برای نگهداری خودرو به چه مواردی باید توجه کرد؟

 1. بررسی سلامت پیشرانه خودرو

روشن شدن خودرو در هوای سرد سخت تر از دیگر فصل ها می باشد. سیستم جرقه زنی و شمع خودرو در هوای سرد عیب خود را به خوبی نشان می دهد. شمع پیشرانه را باز کنید و اگر مشاهده میکنید به اواخر عمر خود رسیده نسبت به تعویض آن به سرعت اقدام فرمایید.

 1. کلولر خودرو

در فصل سرما کولر خودرو باید هفته ای ۲ تا ۳ بار و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه روشن باشد تا از رسوب شدن و ساکن ماندن روغن و گاز آن در مجاری کولر جلوگیری شود.

این اتفاق در خودرو‌هایی که سیستم تهویه آنها اتوماتیک است، خود به خود در هنگام روشن بودن سیستم تهویه و بخاری رخ می‌دهد اما با این همه خودتان نیز اقدام به این کار کنید.

 1. چراغ های خودرو را بررسی کنید

در فصل سرما به علت بخار کردن شیشه ها و وجود مه صبحگاهی دید راننده بسیار کم می شود. پس با کنترل کردن چراغ خودرو دید بهتری خواهید داشت.

 1. همیشه جعبه کمک های اولیه و آچار و لوازم را همراه داشته باشید. به یاد داشته باشید که این وسایل می توانند به شما در رفع عیب های کوچک کمک کند. توصیه میکنیم طنابی محکم نیزبرای کشیدن خودرو در مواقع نیاز همراه داشته باشید .


سفر با خودرو شخصی

سفر با خودرو شخصی: قطعا بسیاری از ما ترجیح می دهیم با خودرو شخصی خود به مسافرت برویم و برای ما محبوب تر از سایر وسایل نقلیه می باشد. چرا که کنترل سفر دست خودمان است و هرجا که بخواهیم می توانیم توقف کنیم. خودمان تصمیم میگیریم  کجا بیشتر بمانیم؟ چه کسانی با ما همسفر باشند؟ و مزایای بیشتری که علاقه ما را به سفر با خودرو شخصی بیشتر میکند.

سفر با خودرو شخصی

سفر با خودرو شخصی

اما سفر با خودرو شخصی نیازمند رعایت نکات ایمنی می باشد تا در طول راه  با خیال راحت از مسیر لذت ببرید.

در این مقاله شما را باچند مورد از نکات ایمنی آشنا میکنیم، همراه ما باشید:

بررسی خودرو توسط تعمیرکار

قبل از اینکه سفر را شروع کنید واجب است که خودرو خود را نزد تعمیرکار ببرید. این کار راحت ترین و امن ترین کاریست که می توانید انجام دهید، تا هم نگاهی بیندازد و همچنین اگر مشکلی بود آن را رفع کند. مکانیک ها بهتر از هر کسی نکات ایمنی قبل از سفر را می دانند و می توانند کمک بزرگی به شما باشند.

برخی اشکالات خودرو ممکن است در شهر بروز ندهد و هنگامی که شما از شهر خارج شدید و به جاده زدید به خاطر سرعت و یا آب و هوا و… به راحتی سفررا برای  شما را تلخ کنند.

اما خوب شاید همیشه تعمیرکار دم دستتان نباشد و نتوانید ماشین تان را برای سرویس و چک آپ نزد او ببرید. در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که خودتان می توانید آن را چک کنید و در صورت بروز مشکل و یا غیر عادی بودن شرایط، سفرتان را به تعویق بیندازید و ماشین را به یک تعمیرگاه در دسترس ببرید.

سفر با خودرو شخصی

سفر با خودرو شخصی

چک کردن آب و روغن

یکی از اقدامات ضروری که باید قبل از سفر انجام دهید چک کردن آب و روغن می باشد. این مورد مهم شامل بررسی روغن، خنک کننده، مایع ترمز و آب شیشه پاک کن است. که به شما در جلوگیری از تصادف  یا خرابی های غیر ضروری کمک میکند.

همچنین باید سطح مایع کلاچ (برخی مواقع همان ترمز است) را چک کنید و برای پیدا کردن تمامی این نقص ها می توانید به دفترچه خودروتان مراجعه کنید.

باد لاستیک ها را بررسی کنید

حتما قبل از سفر لاستیک ها را چک کنید چرا که باد لاستیک از جمله نکات ایمنی می باشد که حتما باید رعایت شود. اگر فشار باد لاستیکتان کم باشد ، موجب داغ شدن و صدمه دیدن آن می شود.

برای آگاه شدن از اندازه مناسب لاستیک ها می توانید به دفترچه راهنما مراجعه فرمایید.علامت فشاری که در کنار لاستیک دیده می شود، حداکثر است و نباید بیشتر از آن شود.  همچنبن باید در نظر داشته باشید که باد لاستیک های زاپاس را هم چک کنید.

روغن موتور را تعویض کنید

اگر مدت زیادی است روغن موتور اتومبیل خود را تعویض نکرده اید، اکنون زمان آن رسیده است. چرا که معمولا ماشین ها بعد از مدت مشخصی باید روغن موتور خود را عوض کنند. همچنین اگر روغن ماشین را عوض کردید باید فیلتر هوا را نیز عوض کنید.

برای تعویض روغن ماشین حتما باید به تعمیرگاه بروید و این کار را به استادکار بسپارید، هرگز به این فکر نیوفتید که مقداری روغن اضافی به روغن قبلی اضافه کنید. چرا که روغن قدیمی در ماشین باقی مانده و سبب خرابی آن می شود.

پس اگر قصد سفر با خودرو شخصی خود را دارید، حتما روغن موتور را چک کرده و در صورت نیاز به تعویض، اقدام کنید.

سفر با خودرو شخصی

سفر با خودرو شخصی

تست کردن آج لاستیک ها

برای تست کردن آج لاستیک ها می توانید از یک سکه استفاده کنید. یک سکه روی لاستیکتان بگذارید و مطمئن شوید که دست کم ۶/۱ میلیمتر روی آج آن باقی مانده است.

اما اگر آج لاستیک ها کمتر از این مقدار بود، مخصوصا برای  سفر های طولانی بهتر است لاستیک را تعویض کنید.

اگر زمستان است و قصد سفر طولانی دارید، صاف بودن لاستیک ها ممکن موجب لیز خوردن و ایجاد حادثه برایتان شود و یا در دیگر فصول موجب داغ شدن و ترکیدن لاستیک می شود.

پس در نظر داشته باشید تست عاج لاستیک ها از اقدامات مهم سفر می باشد.

فیلتر هوا را چک کنید

یکی از مهمترین نکات ایمنی سفر فیلتر هوا می باشد. بهبود کارایی و راندمان موتور خودرو شما بستگی به ورود هوای تمیز به آن دارد. اگرچه معمولا این دو در سرویس های خودرو نادیده گرفته می شوند اما به خاطر داشته باشید، اگر به این مورد اهمیت ندهید برایتان مشکل ساز خواهد شد.

شستن ماشین

اگر چه شاید در ظاهر این موضوع کم اهمیت باشد اما شستن ماشین، مخصوصا شیشه ها موجب افزایش دید شما خواهد شد. برف پاک کن ها را نیز چک کنید، و اگر به خوبی کار نمی کنند آنها را تعویض کنید.

چراغ ها و راهنماها را بررسی کنید

از کارکرد تمامی چراغ ها و سیگنال ها مطمئن شوید. برای این کار از یک نفر کمک بگیرید، در ماشین بمانید و به ترتیب چراغ ها و راهنماها را چک کنید و از دوستتان بخواهید که اگر هر کدام کار نمیکرد به شما بگوید تا نسبت به تعویص آن اقدام کنید.

از دیگر اقداماتی که می توانید انجام دهید همراه داشتن چراغ های یدک می باشد. برای هر چراغ حداقل یک یدک همراه داشته باشید. در خودرو های مدرن تعویض لامپ ها زمان زیادی می برند، پس ابن کار را برای زمان آخر موکول نکنید.

اما گاهی کار نکردن چراغ مشکل دیگر دارد و از فیوز می باشد، دراین جا باید فیوز تعویض شود.

نکته دیگر هماهنگی چراغ های جلو(می توانید در یک جای تاریک آن ها را تست کنید) و تنظیم آن است، زمانی که چراغ ها با هم هماهنگی نداشته باشند ممکن است شما را در شب دچار مشکل کنند.

تجهیزات اضطراری همراه داشته باشید

همراه داشتن تجهیزات ضروری مانند: یک نقشه به روز شده، موبایل، جعبه کمک های اولیه، جعبه ابزار، زاپاس چرخ، کپسول آتش نشانی و …، البته متاسفانه بسیاری از مردم به داشتن جعبه کمک های اولیه و کپسول آتش نشانی اهمیت نمیدهند و از ضرورت همراه داشتن این موارد آگاه نمی باشند.


انواع خودروبر

۱-خودروبر تکی :

به آن دسته از کامیونت هایی گفته می شود که فقط می توانند یک خودرو را حمل کنند و در جا به جایی های شهری و بین شهری از آن ها استفاده می شود.

۲-تریلی خودروبر :

به تریلی های کشنده گفته می شود که در ۲مدل ۶تایی و ۸تایی برای جا به جایی های بین شهری مورد ا ستفاده قرار می گیرند.

انواع اتومبیل هایی که توسط خودروبر جا به جا می شوند:

می توان گفت که تقریبا همه ی خودروها به وسیله ی خودروبر جا به جا می شوند. جمله : اتومبیل های صفر بدون پلاک ، اتومبیل های کلاسیک ، اتومبیل های فرسوده خراب یا خاموش ،اتومبیل های سالم که می خواهند درب منزل تحویل گردد .

۳۳-min

محاسبه ی هزینه های خودروبر

هزینه ی خودروبر تکی برای جا به جایی های شهری بستگی به مسافت دارد و با تماس با ما می توانید از مبلغ آن آگاه شوید. هزینه خودروبر تکی برای مسیر های شهرستان نیز به صورت کیلومتری محاسبه می شود.

اهمیت حمل خودرو برای کارخانه های تولید خودرو

این موضوع برای کارخانه های تولید خودرو بسیار مهم است که ماشین را بدون اینکه رانده شود به دست خریدار برسانند. چون اگر ماشین خریداری شده تا زمان رسیدن به دست مشتری رانده شود، حس خوبی را به خریدار منتقل نمی کند و ممکن است فکر کند که این ماشین کار کرده است. در منتیجه تولیدکنندگان خودرو برای اینکه رضایت مشتری را جلب کنند و این حس اطمینان را به خریدار بدهند که اتومبیلی که به دستشان می رسد کار نکرده است، خورو را به وسیله ی انواع یدک کش یا کامیون و یا حتی قطار و کشتی به مقصد می رسانند.

۱۲۸۰px-Final_assembly_2-min

یدک کش خودرو از تهران به شهرستان ها و از شهرستان به تهران

حمل خودرو از تهران به شهرستان ها امکان پذیر است.  آن دسته از افرادی که می خواهند اتومبیلشان را از تهران به سایر شهرستان ها منتقل کنند،  می توانند با تماس با یدک کشها و ماشین های حمل خودرو برای جابجایی اتومبیلشان اقدام کنند که این امر ملزم به استفاده از ماشین هایی مناسب و حمل توسط افرادی است که قابل اطمینان باشند. جرثقیل مخصوص حمل خودرو، حمل خودرو با خودرو بر مطمئن و حمل ماشین در نقاط مختلف شهر را در سایت خودروبر بهاران به راحتی پیدا کنید.

ماشین بر برای خودروهای سنگین

اگر خودروی شما از نوع خودروهای سنگین است و در زمان حمل آن به یدک کش نیاز داشتید حتما در زمان تماس برای درخواست امداد خودرو این موضوع را ذکر کنید که خودروی شما سنگین است. تا یدک کشی که برای شما میفرستند مناسب با حمل خودروهای سنگین باشد. در غیر اینصورت یا یدک کشی که به محل فرستاده می شود از حمل خودرو امتناع می کند یا هزینه ی بیشتری را از شما میگیرد. در نتیجه قبل از اینکه یدک کش درخواست کنید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

حمل غیر استاندارد به خودروی شما آسیب وارد می کند

حمل انواع اتومبیل شامل خودروهای لوکس و شاسی بلند و همچنین حمل خودروهای سواری و غیر سواری چه در جاده و چه در داخل شهر  به رعایت اصول و قواعدی بستگی دارد که اگر حمل اتومبیل شما توسط یدک کش به درستی صورت نگیرد، ممکن است در زمان حمل خودرو به خودروی شما آسیب وارد شود و شما علاوه بر هزینه های یدک و تعمیر ماشین مجبور می شوید هزینه های بیشتری پرداخت کنید.

اهمیت انتخاب ماشین یدک کش مناسب برای خودرو

شاید با خودتان بگویید که چه اهمیتی دارد چه نوع ماشینی برای حمل خودرو شما بیاید و شاید با خود بگویید هیچ فرقی ندارد ولی بهتر است بدانید برای اینکه تعادل خودرو حفظ شود و بدنه و شاسی به شکل مجزا روی هم سوار بشوند. برای یدک کشی خودرو هم معمولا از تریلی استفاده می کنند. که اگر یدک کش کفی داشته باشد خودروی معیوب به راحتی بر روی آن قرار می گیرد و حمل به راحتی انجام می شود.

bmw_aftersales_serviceworkshop_roadsideassistance_1

یدک کش خودرو یا بکسل کردن آن؟

در زمان خرابی موتور اتومبیل و کار نکردن ماشین مجبور هستید آن را بکسل نمایید در این زمان دقت داشته باشید که سیم یا طناب بکسل را به محکم ترین قسمت خودرو متصل کنید، در غیر این صورت خسارات بیشتری به اتومبیل شما وارد می شود. اگر در این کار هیچ تخصصی ندارید می توانید از خودروبر بهاران کمک بگیرید.

کابوتاژ ماشین به چه معناست؟

کابوتاژ در لغت به معنای حمل و نقل کالا و یا خودرو از نقطه ای به نقطه ی دیگر می باشد که معمولا بوسیله خطوط ریلی و هوایی و گاها بصورت جاده ای صورت می گیرد. اغلب اوقات توسط منابع قابل اطمینان به شکل استاندارد قابل انجام می باشد اگر برای حمل خودرو خود از یک شهر به شهر دیگر نیاز به ماشینی مناسب برای حمل داشتید می توانید از سایت  خودروبر بهاران اقدام به درخواست یدک کشی مطمئن و با تجربه نمایید تا ماشینتان را تا مقصد مورد نظر جهت کابوتاژ حمل نماید.

منبعی برای پیدا کردن ارائه دهندگان خدمات خودروبر و ماشین بر در تهران

اگر دچار حادثه شدید یا به هر دلیلی نیاز به یدک کش برای حمل خودروی خود داشتید بهتر است با کسب اطلاعات صحیح و آگهی از یک منبع مطمئن اقدام به درخواست امداد خودرو برای حمل خودرو خود کنید چون بسیاری از کلاه برداران و سودجویان از این موقیعت شما سوء استفاده کرده و با دریافت مبلغ زیادی اتومبیل شما را یدک می کنند و حتی ممکن است در حمل خودروی شما دقت عمل نداشته یا به دلیل بی تجربگی، به خودروی شما آسیب برسانند لذا اگر شما از همان اول از یک منبع خوب و مطمئن یدک کش، گرفته باشید دیگر نگران هزینه و ایمنی خودروی خود نخواهید بود.

حمل خودرو توسط ماشین های مطمئن و منصف

پیدا کردن یک یدک کش قابل اطمینان و با تجربه که بتواند اتومبیل را بدون آسیب به مقصد برساند و هزینه ی زیادی را نیز درخواست نکند کمی مشکل است. یک یدک کش باتجربه و منصف قبل از اینکه خودروی شما را حمل کند اقدام به تعمیر و عیب یابی اتومبیل شما می کند. شاید با برطرف کردن عیب خودرو، دیگر احتیاجی به یدک کردن آن نباشد و شما با اتومبیل خود به مسیرتان ادامه دهید. پس در انتخاب خود کاملا دقت کنید تا هزینه های زیادی را متقبل نشوید.

roadside-assistance

پیدا کردن خودرو بر ماشین و امداد خودرو در تهران

تهران شهر بزرگی است و متاسفانه روزانه اغلب شاهد تصادفات و بروز حادثه در نقاط مختلف پایتخت هستیم. اگر مجبور به حمل اتومبیل شدیم، دسترسی به یدک کشی که سریعا در محل حاضر شود و خودرو را به یک تعمیرگاه برساند امری ضروری است ولی دسترسی به سریع ترین خودرو سوار چگونه امکان پذیر است؟ می توانید برای دسترسی به نزدیک ترین یدک کش باتجربه و مطمئن از سایت خودروبر بهاران  کمک بگیرید.